Včelí týden u Mravenečků
Poslední dubnový týden jsme se učili o životě a poslání včel v přírodě. Děti se hravou formou dozvěděly, jak včely žijí, co všechno musí během dne zvládnout a proč jsou pro lidi i rostliny tak důležité.
Společně jsme si prohlíželi obrázky úlu, povídali si o včelí královně, dělnicích i trubcích a ochutnali jsme také pravý med. Děti si vyzkoušely různé tematické hry a aktivity a naučily se novou písničku o pilných včeličkách.
Velkým zážitkem bylo seznámení s prací včelaře. Děti si mohly prohlédnout včelí úl, vyzkoušet některé včelařské pomůcky a nástroje, například, rámek s pláství medu i mezistěnu, ochranný klobouk či kuřák. Náš kamarád Maxík domluvil návštěvu u místního včelaře pana Petra Boka, který nám poutavě vyprávěl o životě včel a ukázal, jak se o včelstva stará. Moc panu Bokovi děkujeme a přejeme, ať se mu včelky nerojí.
ZŠ Bernartice nad Odrou