Zobrazit hlavní menu

Tak už nám začal březen... měsíc knihy

S příchodem března jsme si ve školce začali povídat o knihách a o tom, jak důležité místo mají v našem životě. Toto téma volně navázalo na pohádky a večerníčky, kterým jsme se věnovali v předešlých dvou týdnech. Děti si přinášely své oblíbené knížky z domova a představovaly je kamarádům. Společně jsme si o nich povídali, prohlíželi ilustrace a sdíleli příběhy, které mají děti nejraději. Bylo krásné sledovat, s jakým nadšením o svých knihách vyprávějí.

Ve čtvrtek 12. března jsme se vydali na návštěvu obecní knihovny. Hned po příchodu nás s úsměvem a s trochou nervozity přivítala paní knihovnice Mgr. Ludmila Kelnarová. Děti se usadily v zadní místnosti, kde na ně čekala bohatě připravená ukázka knih. Společně jsme se přivítali krátkou básničkou a paní knihovnice dětem vysvětlila, k čemu knihovna slouží. Poté jim předčítala z knihy O zvědavém štěňátku. Po přečtení příběhu, děti hledaly včelky, které z knihy „uletěly“. Následně si mohly vybrat z připravených knih. Děti si je prohlížely a ukazovaly si, co je v nich zaujalo.

Na závěr všichni dostaly malé dárečky a rozloučili jsme se s pozváním k další návštěvě knihovny, tentokrát společně s rodiči. Paní Kelnarové moc děkujeme za krásně připravený program.

Fotogalerie

Vydáno: 10. 06. 2026 | Autor: Dana Petriková