Zobrazit hlavní menu

Předškoláci na návštěvě u prvňáčků

Týden před Zápisem do první třídy jsme se s našimi předškoláky vypravili na návštěvu základní školy. Naším cílem bylo, co nejpřirozeněji seznámit děti se školním prostředím a ukázat jim, že škola není nic, čeho by se měly obávat, ale naopak je to místo plné objevování, her a radosti z učení.

Předškoláci nahlédli přímo do výuky prvňáčků, kde je přivítala usměvavá paní učitelka Eva Petrová. Děti se nejprve seznámily s prostředím třídy, pozdravili se s kamarády a prohlédly si školní pomůcky. Paní učitelka se dětem po celou dobu věnovala a během hodiny zapojovala do her i naše předškoláky, kteří si tak mohli vyzkoušet jednoduché školní aktivity a stát se na chvíli součástí výuky.

Velkým zážitkem bylo pro děti sezení v lavicích. Předškoláci si vyzkoušeli, jaké to je být „školákem“ a mnozí z nich se už viděli v roli budoucích žáků.

Součástí návštěvy byla také prohlídka dalších prostor školy a školní družiny, kde děti strávily přestávku. Měly tak možnost poznat nejen třídu, ale i místo, kde se odpočívá, hraje a tráví čas po vyučování.

Celá návštěva se nesla v příjemné a přátelské atmosféře. Děti odcházely plné dojmů, s úsměvem na tváři a spoustou otázek, které svědčily o jejich zájmu a těšení se na blížící se nástup do školy. Velkým důkazem toho, jak silný dojem v nich návštěva zanechala, bylo i to, že v následujících dnech si děti stále hrály na školu – postavily si lavice a plnily úkoly stejně jako opravdoví školáci. Doufáme, že toto nadšení dětem vydrží i při jejich skutečném nástupu do první třídy.

 

Fotogalerie

Vydáno: 10. 06. 2026 | Autor: Dana Petriková