Jak jsme vynášeli Moranu aneb Zimo, už běž pryč!
S dětmi ze školky jsme se vydali rozloučit se zimou tak, jak velí tradice – vynášením Moreny. Nejprve jsme si ji společně vyrobili na školkové zahradě, napíchli ji na tyčku, aby se dětem dobře nesla a ozdobili jsme ji stylovými korály z koleček rohlíku. Ty nebyly jen na parádu – mysleli jsme i na rybičky, aby si pochutnaly.
Za hlasité recitace jarních říkadel jsme vyrazili k Teplici. Děti nesly Morenu slavnostně jako opravdový průvod a ochotně se při nesení střídaly, protože přece jen – taková zima se pěkně pronese! U vody jí ještě naposledy zamávaly, než jsme ji poslali po proudu vstříc jaru.
Jenže ouha! Vody v Teplici nebylo zrovna mnoho, a tak se naše Morena hned u prvního většího kamínku rozhodla, že nikam nepopluje. Naštěstí máme ve školce odvážné paní učitelky. Jedna z nich se statečně ujala záchranné akce. Morenu pošťuchovala kupředu a při této hrdinské misi dokonce prolila i kapku krve.
Zima tak byla symbolicky zahnána a my už jen doufáme, že jaro naši snahu ocení a pošle nám spoustu sluníčka.
ZŠ Bernartice nad Odrou